Bawełniany t-shirt to najbardziej popularny rodzaj ubrania, który można znaleźć praktycznie w każdej szafie z garderobą damską, męską i dziecięcą. W czym tkwi sekret uwielbienia dla t-shirtów? Zawdzięczają je dzianinie bawełnianej, z której są szyte.

Bawełna 100% na t-shirt

Bawełna jest materiałem pochodzenia roślinnego, pozyskiwanego z włókien otaczających nasiona rośliny o takiej samej nazwie. Cechuje ją przewiewność i higroskopijność. Miękką, cienką i delikatną dzianinę bawełnianą (tkaninę), uzyskuje się dzięki wykorzystywaniu wysokogatunkowej bawełny, odpowiedniemu sposobowi przędzenia i zastosowanego splotu. Najlepsza bawełna na t-shirt (sukienki, spodenki, bluzki), to single jersey z przędzy czesanej, o gramaturze 160g. Czesaniu poddaje się tylko bawełnę wysokogatunkową - długie, cienkie i wytrzymałe nitki. Single dżersej (rodzaj splotu jednołożyskowego) daje dzianinę gładką i miękką. Na stronie zewnętrznej można zobaczyć charakterystyczne kolumienki w kształcie drzewek, na wewnętrznej małe łuki. Taki sposób przędzenia włókien i zastosowanego splotu pozwala na uzyskanie dzianiny idealnej na ubrania noszone bezpośrednio na ciele. Najczęściej stosuje się ją właśnie do szycia t-shirtów. Bawełna 100% tshirt ma jedną, charakterystyczną cechę - po ucięciu ma tendencję do rolowania się na prawą stronę, co można wykorzystać do zdobienia dekoltów czy rękawów.

Tkanina bawełniana 100% tshirt (dzianina) w naszym sklepie

W ofercie posiadamy wysokogatunkową bawełnę 100% - single jersey z przędzy czesanej, posiadającą certyfikat Oeko–Tex Standard 100. Tak bogatej kolorystyki bawełny na t–shirt jaką posiadamy w sprzedaży, próżno szukać w innych sklepach. U nas mogą zaopatrywać się domowe krawcowe, a także firmy krawieckie. Cenimy jakość i miłą współpracę. Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu internetowego.

Tshirt 100% bawełna

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl