Dresówka pętelka z elastanem wzory

Dresówka to specjalny rodzaj dzianiny, która charakteryzuje się dwiema różnymi stronami: zewnętrzną, całkowicie gładką, i spodnią – zakończoną charakterystycznymi pętelkami. To właśnie stąd pochodzi jej nazwa. Najróżniejsze wzory i kolory tego materiału można kupić w sklepie Makalele.

Jak powstaje dresówka pętelka?

Dresówka, jak każda inna dzianina, powstaje z jednej nici, która jest zaplatana, „dziana” w rządki i kolumienki połączonych ze sobą oczek. Najprostszym przykładem dzianiny, z którym każdy miał kiedyś styczność, jest robiony na drutach szalik. Dzięki temu konkretnemu sposobowi wytwarzania dzianina jest elastyczna i rozciągliwa.

Dresówka pętelka jest tu szczególnym przykładem – nie jest dwustronna, za to z wierzchu gładka i nadająca się do zadruku we wzory, od spodu – wykończona przyjemnymi w dotyku nitkami ułożonymi w pętelki. Ubrania z dresówki pętelki szyje się z zachowaniem tego układu i nie prezentuje spodniej strony.

Dresówka pętelka bawełna z elastanem w sklepie Makalele

W sklepie Makalele można kupić różne odmiany tego materiału. Jednym z nich jest dresówka pętelka bawełna z domieszką, czyli połączenie naturalnej bawełny z syntetycznym i elastycznym elastanem (znanym także jako spandex). Zapewnia on jeszcze lepsze dopasowanie uszytych ubrań. Wzorzysta dresówka Makalele zawiera najczęściej domieszkę elastanu w wysokości 6%.

Wzory, którymi ozdabiana jest nasze dresówka pętelka z elastanem, zostały nadrukowane za pomocą kilku metod, między innymi sitodrukową i reaktywną. Jej gramatura waha się między 240 a 260 g/m2. Jakich nadruków można się spodziewać po naszej wzorzystej dresówce? Kwiatowych, geometrycznych, z wizerunkami rysunkowych postaci, w zwierzęce wzory, a także – sezonowych, odpowiednich czy to na lato, czy konkretne święta.

Dresówka pętelka z elastanem wzory

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl