Jeśli kojarzy Ci się z warzywnym dodatkiem do obiadu, prawdopodobnie niewiele jeszcze wiesz o szyciu lub uczysz się o nim. Surówka bawełniana to jeden z najmniej przetworzonych materiałów dostępnych w naszym sklepie. Zobacz, na jak wiele sposobów możesz ją wykorzystać.

Czym jest bawełna surowa?

Inaczej nazywamy ją surowym drelichem naturalnym. To tkanina w 100% naturalna, wytworzona z organicznej bawełny. Nie zawiera żadnych uelastyczniających domieszek, żadnej chemii. To oznacza też, że nie znajdziesz w niej chemicznych domieszek, bo nie jest w żaden sposób farbowana. Pozwala wydobyć naturalny kolor tego surowca. Można z niej szyć zarówno ubrania, jak i akcesoria wyposażenia domu i mieszkania. Nada się na odzież roboczą, na przykład sterylne fartuchy do gastronomii. Uszyjesz z niego także zasłony, pościele, obrusy i akcesoria w stylu vintage.

Tkanina bawełniana surowa w Makalele

Surowa bawełna z Makalele sprzedawana jest w belach o szerokości 158 cm. Ma dużą gramaturę – 145 lub 280 gramów na metr kwadratowy. Ta pierwsza będzie lepsza na odzież, druga – wytwory użytkowe. Jak o nią dbać? Należy ją prasować żelazkiem nagrzanym do temperatury najwyżej 200 stopni Celsjusza. Maksymalna temperatura jej prania to 40 stopni. Nie należy jej czyścić chemicznie ani wybielać. Jak ją suszyć? W pozycji pionowej. Cena podana na stronie Makalele dotyczy metru bieżącego surówki bawełnianej. Taka bawełna może być szyta za pomocą zwykłej maszyny.

Tkanina bawełna surowa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl