Drelich

W Makalele dostępny jest drelich bawełniany w kolorze głębokiej czerni, magazynowany w belach o szerokości 150 cm. Podana cena dotyczy metra bieżącego tkaniny. To materiał przeznaczony do zadań specjalnych, bardzo wytrzymały i sztywny. W tradycyjnym krawiectwie nie nadaje się na codzienne czy wyjściowe ubrania (może z wyjątkiem ciężkich płaszczy), choć oczywiście może być przedmiotem modowych eksperymentów. Cechuje się skośnym splotem i potrójną osnową.

Drelich bawełniany: jaki to materiał?

Drelich to ciężka tkanina o gęstym splocie i dużej gramaturze (na przykład, jak ten dostępny w naszym sklepie Makalele, 225 g). Wymaga specjalnego traktowania: maksymalnej temperatury prania 40 stopni Celsjusza, prasowania żelazkiem rozgrzanym najwyżej do 200 (ten materiał prasuje się przez to dość ciężko). Drelich należy suszyć w pozycji pionowej, ale nie można go wybielać ani czyścić chemicznie. W naszym sklepie dostępny jest tkany z przędzy bawełnianej, ale równie popularnym wariantem jest lniany.

Jak można wykorzystać tkaniny drelichowe?

Drelich bawełniany w głównej mierze jest materiałem służącym do szycia ubrań roboczych lub więziennych uniformów. Dodatkowe jego zastosowania to materiał na obrusy, ubrania wojskowe, markizy, worki, a nawet... piórniki. Oprócz tego z drelichu można uszyć torby (na przykład ekologiczne, opatrzone naprasowanymi aplikacjami, haftami albo sitodrukiem), nieprzepuszczające światła zasłony, ciężkie obrusy o dużej gramaturze. Do szycia drelichu potrzebna jest dowolna maszyna do szycia, materiał wymaga jednak mocnych, grubych igieł i trwałych nici.

Sprawdź też inne nasze tkaniny. Być może zainteresują Cię także lekkie dzianiny ze sklepu Makalele. 

 

Drelich

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl