Wiskoza we wzory – idealny materiał na sukienki

Tkanina wiskoza ma niezwykłą zdolność do imitowania naturalnych tkanin, do których zaliczamy wełnę, bawełnę oraz jedwab. Znalazła swoje zastosowanie w branży odzieżowej, szczególnie w produkcji odzieży damskiej. Wiskoza we wzory to tkaniny na sukienki, które są chętnie wykorzystywane przez producentów i projektantów. Wiskoza jest lekka, stosunkowo dobrze oddycha, doskonale chłodzi i cechuje się właściwościami antyseptycznymi, w związku z czym wykorzystuje się ją do produkcji letnich sukienek i bluzek.

Tkanina wiskoza – produkcja i właściwości

Wiskoza powstaje z celulozy, która z kolei uzyskiwana jest z drewna. Pomimo, że tkanina wiskoza jest zaliczana do syntetyków, to tak naprawdę ma swoje naturalne źródło. Poddawana jest jednak bardzo skomplikowanym i zaawansowanym procesom technologicznym.

Źródłem celulozy w przemyśle włókienniczym jest przede wszystkim sosna, świerk i buk. Drewno musi zostać rozdrobnione, a następnie formuje się z niego arkusze. Kolejny etap to nadanie arkuszom odpowiednich właściwości, do czego wykorzystuje się ług sodowy. Powstaje ciecz o konsystencji miodu, która zostaje odfiltrowana, a następnie zmieszana z kwasem siarkowym. Po zastygnięciu wiskoza poddawana jest kolejnym procesom. A tym etapie już powstaje przędza.

Tkanina wiskoza jest jednym z najlepiej oddychających materiałów. Bardzo dobrze chłonie wilgoć, zapewniając komfort noszenia. Jest lekka, delikatna i przyjemna w dotyku. Jest też przyjazna dla skóry, zapobiega przegrzaniu się organizmu i zapewnia poczucie wysokiego komfortu.

Wiskoza – wzory

W naszej ofercie materiał na sukienki dostępny jest w modnych wzorach i kolorach, nawiązujących do aktualnych trendów, jak też w stonowanych barwach i ponadczasowych wzorach. Szczególnie polecamy roślinne motywy, które pięknie prezentują się na letnich sukienkach i bluzkach.

Wiskoza

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl