Tkaniny naturalne na nowo odzyskały swe znaczenie jako produkt przyjazny człowiekowi i coraz chętniej po nie sięgamy. W przemyśle tekstylnym najczęściej wykorzystywanym materiałem naturalnym jest tkanina bawełniana. Otrzymuje się ją z włókna otaczającego nasiona bawełny, która jest bardzo wydajną rośliną uprawną. Na jakość i cenę tkaniny bawełnianej wpływa sposób uprawy, długość włókien użytych do tkania, proces obróbki (ręczny generuje wyższe koszty produkcji), gramatura, sposób tkania.

Tkanina bawełniana biała - do szycia pościeli

Bawełna tkanina biała w przemyśle tekstylnym uznawana jest za idealny materiał do szycia pościeli. Niektórzy uważają, że im wyższa gramatura (masa 1m2 wyrobu wyrażona w gramach) bawełny, tym lepsza tkanina. Otóż do produkcji pościeli najlepsza gramatura to 120- 150g. Wyższa gramatura oznacza grubszą przędzę i większą sztywność tkaniny, co w przypadku pościeli nie jest cechą pożądaną. Zdecydowanie wolimy pościel miękką i delikatną w dotyku, a taką uzyskamy z tkaniny bawełnianej białej dostępnej w naszym sklepie.

Biała tkanina 100% bawełna - dla kogo?

Zastosowanie białej tkaniny bawełnianej jest szczególnie przydatne do wyrobów tekstylnych, które wymagają częstego prania (pościel, obrusy). Biel tkaniny bawełnianej wygląda zawsze świeżo (kolorowa może się spierać), nie boi się wysokich temperatur prania i prasowania. Jest to bardzo przydatna właściwość w miejscach, gdzie zachowanie higieny jest priorytetem Bawełna jako włókno naturalne jest przyjazne skórze człowieka, alergia na bawełnę zdarza się bardzo rzadko (częściej uczulają barwniki do farbowania tkaniny), dlatego lepszym wyborem jest tkanina bawełna biała. Jest trwała i wytrzymała, posiada zdolności absorbcji, zatrzymuje ciepło.

W naszym sklepie zakupisz tkaninę bawełnianą białą o różnej gramaturze w dobrej cenie i dobrej jakości, o czym świadczy posiadany certyfikat OEKO - TEX STANDARD 100. Tkanina bawełniana jest również dostępna we wzory.

Tkanina bawełna gładka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl