Furora to polska marka założona w 2019 roku jako marka modowa z ręcznie robionymi swetrami i akcesoriami. W 2022 roku rozszerzyła działalność o kolejną markę - córkę - Furora Yarns. Misją firmy jest docieranie do producentów włóczek, którym przyświecają takie wartości jak : ekologia, humanitarność i człowieczeństwo. 

Wszystkie wełny marki Furora Yarns pochodzą ze stad, które hoduje się w naturalnych, humanitarnych warunkach, a nie w produkcji przemysłowej. Kupując wełny Furory, przyczyniasz się również do robienia czegoś dobrego.

Furora Yarns jest nie tylko marką sprzedażową - jej nadrzędną misją jest edukacja.

W świadomości wielu osób wełna gryzie, jest nieprzyjemna. Nie mówi się o tym, że gryzie ta najniższej jakości. Nie edukuje się, że jakość wełny jest regulowana miarą jaką są mikrony, tak jak centymetry w linijce. Im więcej mikronów tym wełna jest bardziej gryząca. Najbardziej delikatna wełna ma 13-14 mikronów, najbardziej gryząca ponad 40 mikronów. 

Rynek mody jest rynkiem kosztogennym - cierpi planeta, ludzie, zwierzęta. Kupując odpowiedzialnie, mówimy „nie” złym praktykom. Furora Yarns wciąż odkrywa nowe możliwości, aby być jeszcze bardziej slow. W asortymencie marki Furora Yarns znjadziesz nie tylko wysokiej jakości wełnę merino, alpaka, jagnięcą, angorę ale również wełnę z wielbłąda. Jest ona w przemyśle modowym stosunkowo rzadko wykorzystywana ze względu właśnie na ekonomię - wysokie koszty utrzymania versus mała ilość pozyskanego surowca. W rezultacie wełna ta jest bardzo droga, za to sposób pozyskania niezwykle przyjazny dla zwierząt. Wełna wielbłądzia pozyskiwana jest nie przez ścinanie czy skubanie zwierzęcia, ale zbiera się ją kiedy zwierze zrzuci sierść w naturalnym dla niego okresie, czyli na wiosnę. Jakość wełny porównywana jest do kaszmiru natomiast w 99%  kozy kaszmirskie są bestialsko traktowanie tzn. podczas wyczesywania niejednokrotnie są głęboko ranione ostrymi grzebieniami i umierają w męczarniach. 

W asortymencie firmy Furora Yarns znajdują się włóczki z kolekcji stałych i sezonowych.

Kolekcja sezonowa to bardziej modowe, zwariowane i niepowtarzalne perełki o świetnych składach dostępne do wyczerpania zapasów.

Kolekcja stała natomiast to tzw. baza. Włóczki poddawane są tutaj bardzo rygorystycznej selekcji - wszystkie wełny mają certyfikaty i maksymalnie 20% włókien syntetycznych często niezbędnych do tego by szlachetne wyroby nie straciły swojej formy w trakcie użytkowania.

Furora-Yarns

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl